SK CZ

Léčba a léčivé zdroje: Lázně Teplice

 Charakteristika vody

Minerální prameny lázní Teplice vyvěrají z ryolitového tělesa, které se rozprostírá v pásu širokém 12 km a dlouhém 18 km. Pás leží mezi jižním okrajem Teplic a hranic s Německem. Přírodní léčivý zdroj PRAVŘÍDLO je středně mineralizovaná minerální voda hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu. Voda má zvýšený obsah fluoridu, je termální a hypotonická. Teplota pramene je 38,5°, celková mineralizace je 1026 mg/l.

Teplice ale mají ještě jeden přírodní zdroj. Je jím zdroj HYNIE, který také produkuje středně mineralizovanou vodu hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu. Teplota této vody je však o něco vyšší - 44,5°C a její celková mineralizace je 1319 mg/l.

 

Léčba a léčebné procedury

Lázně Teplice, léčivé zdroje, procedury, léčba.

Teplice se specializují především na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, cévních nervových onemocnění a duševních poruch. Z pohybových onemocnění se tu nejčastěji léčí poruchy pohybového aparátu degenerativního původu, vertebrogenní syndromy, onemocnění svalů, vazů, stavy po úrazech a operacích pohybového ústrojí, vrozené ortopedické chyby, skoliózy, ale také juvenilní chronická artritida. Lázně pomáhají i při léčbě cévních onemocnění jako např. choroby periferních cév, stavy po zánětech žil a chronického lymfatického opuchu, stavy po operacích cévního systému profesionální vázoneurózy a hypertenzní choroba I. – III. stupně. Léčí se tu i stavy po mozkových příhodách, stavy po operacích zad a mozku, skleróza, vrozená obrna, ale také dětská mozková obrna.

Hlavním zdrojem léčebných procedur jsou vzácné přírodní prameny s teplotou vody až 39 °C. K tradičním léčbám můžeme zařadit i masážní střiky, uhličité termální koupele, rehabilitační tělocvik a elektroléčbu.

© lazne-teplice.cz
Hotely / Pobyty / Akční Nabídka TOPlist